zasady pokera

zasady pokera

Poniżej znajdziesz przewodniki dla początkujących, aby zagrać w najpopularniejsze odmiany pokera, takie jak Texas Hold'em, Omaha, Seven-Card lub Poker Stud.

Ponadto zawarte są definicje najpopularniejszych terminów pokerowych (blindy, pozycja itp.), Szczegółowe objaśnienia, w jaki sposób obstawiać zakłady, postępy w ciemnych, a także określenie, które układy wygrywają, i wiele więcej.

Jeśli szukasz wskazówek strategicznych dla każdej gry, najlepiej jest odwiedzić sekcję strategii gry w pokera, w której znajdziesz wiele artykułów poświęconych pokerzystom.

Najbardziej przydatne narzędzia pokerowe:

Poznanie zasad pokera Texas holdem nie jest trudne. W rzeczywistości gra w Texas Holdem Poker jest znacznie prostsza niż cokolwiek innego.

Charakterystyka Omaha Hi-Lo, jak również jej zasady, są bardzo podobne do tych, które zostały ustanowione dla Omaha High, z niewielkimi zmianami, które w nim widzisz.

Poznaj wszystkie warunki pokerowego świata. Za pomocą naszego słownika / glosariusza / leksykonu będziesz mógł poznać wszystkie jego definicje, synonimy i tłumaczenia.

Gracze łączą swoje własne karty z kartami wspólnymi, aby spróbować stworzyć najlepszą rękę z pięcioma kartami. Wszystkie karty mogą zostać użyte do skomponowania ręki.

Texas Hold'em to społeczna gra w pokera, w którą można grać od 2 do 10 graczy

 1. Gracz rozdaje karty. Ta pozycja jest rozpoznawana przez znak i obraca się w kierunku uchwytów zegarka w każdej grze
 2. Dwóch graczy na lewo od rozdającego kart są nazywane, odpowiednio, małą w ciemno i dużą w ciemno.
 3. Ci dwaj gracze są zmuszeni postawić zakład z góry określoną sumę pieniędzy i są jedynymi, którzy stawiają zakład przed rozdaniem kart.
 4. Każdy gracz otrzymuje dwie zakryte karty z "kartami zakrytymi"
 5. Kiedy wszystkie karty własne zostaną rozdane, pierwsza runda licytacji rozpoczyna się od gracza siedzącego po prawej stronie dużej w ciemno. Ten gracz nie może, idź i podbij zakładu.
 6. Zakłady są kontynuowane po lewej stronie, każdy gracz ma opcję spasowania, dopasowania kwoty zakładu, zakładu lub przebicia.
 7. Kiedy kończy się pierwsza runda licytacji, trzy karty wspólne są umieszczane na stole. Jest to znane jako flop.
 8. Druga runda licytacji rozpoczyna się od gracza znajdującego się po lewej stronie znaku dealera. Zakład jest kontynuowany, a pozostali gracze podążają za wskazówkami zegara. Każdy może podnieść zakład, iść lub nie iść.
 9. Kiedy kończy się druga runda licytacji, czwarta karta wspólna zostaje umieszczona na stole. Nazywa się to turą.
 10. Trzecia runda licytacji rozpoczyna się od gracza znajdującego się po lewej stronie rozdającego.
 11. Kiedy kończy się trzecia runda, odkryta zostaje piąta karta wspólna przy stole. To jest rzeka.
 12. Czwarta runda licytacji rozpoczyna się od gracza na lewo od rozdającego. Zakład podąża zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Słowo poker to ogólna nazwa setek różnych gier, chociaż można je pogrupować w kilka powiązanych ze sobą odmian. Są gry niski, jak razz, w którym wygrywa najniższa ręka; gry wysoki / niski w którym pula jest dzielona pomiędzy najwyższą i najniższą rękę, taką jak stadnina H / L i Omaha H / L. A także gry wysoki gdzie wygrywa tylko najwyższa ręka, przykłady to H stud, Omaha H i najbardziej popularny ze wszystkich; Texas hold'em.

Francuski poker lub talia kart zawiera 52 karty rozłożone na 4 kolory: serca, trefl, karo i pik. W związku z tym jest 13 kart każdego koloru.

Zwycięzcą rozdania w pokerze będzie ten, kto zdobędzie najwyższy i / lub najniższy układ 5 kart (zależy od odmiany pokera, w której gramy). W niektórych przypadkach kicker aby określić zwycięską rękę. Remisy są również możliwe, w tym przypadku pulę podzielono pomiędzy graczy, którzy walczyli o pulę do końca.

»Tradycyjna klasyfikacja wysokich układów (wysoki) w pokerze.

 • Królewski kolor: To nie do pobicia ręka. As, król, królowa, jack i 10 tego samego koloru.

 • Strit prosty (Straight Flush): Pięć kolejnych kart tego samego koloru. Królewskie schody to najwyżej kolorowe schody.

 • Drabina (Prosto): Pięć kolejnych liter. (As jest jedyną kartą, która może być użyta zarówno poniżej, jak i powyżej).

 • Podwójna para (Podwójna para): Dwie karty o tej samej wartości obok dwóch innych o tej samej wartości i jednej kicker.

 • Wysoka litera (wysoka karta): Kiedy żadna z poprzednich rąk nie zostanie osiągnięta. Będziemy mieli pięć kicker.

»Tradycyjna klasyfikacja niskich układów (niski) w pokerze (lowball).

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać podczas gry z tą metodą klasyfikacji rąk, jest to, że ani schody, ani kolor nie wpływają na dłonie niski.

Aby łatwo stwierdzić, że ręka jest lepszy start porównując najwyższą kartę do najniższego: 6 4 3 2 A jest lepszy niż ręka 6 5 3 2 A.

 • Pięć wysokich lub koła: Pięć, cztery, trzy, dwa i as. Najlepsza ręka niski.

 • Sześć nisko: Pięć kart, które się nie powtarzają i których najwyższą kartą jest szóstka.

 • Siedem niskich: Pięć kart, które się nie powtarzają i których najwyższa karta to siedem.

 • Osiem niskich: Pięć kart, które nie są powtarzane, a których najwyższą kartą jest osiem. Z wyjątkiem wariantu razz, podaj osiem kropli: 8 7 6 5 4 to najgorsze rozdanie.

The Texas Hold'em To najbardziej znana i grająca różnorodność pokera, zarówno prywatnie, jak i w kasynach.

Gra się na normalnie owalnym stole, w którym musi być od 2 do 10 graczy; gracze będą mieli pewną liczbę fikcyjnych żetonów lub prawdziwych pieniędzy, z którymi będą obstawiać zakłady i próbować wziąć pulę. Mówiona pula to pieniądze zgromadzone przy wszystkich zakładach każdego gracza.

Są dwa sposoby wygrania puli: przez obstawianie wszystkich rywali na emeryturę lub przez sięganie showdown w której wygrywa najwyższa ręka.

System gry przy stole Texas hold'em działa w następujący sposób:

Pierwszy i pierwszy raz zostaje narysowany dealer pomiędzy graczami siedzącymi przy stole. Następnie gracz siedzący natychmiast po lewej stronie dealer zapłacić małą w ciemno, a gracz znajdujący się o jeszcze jedno miejsce po lewej stronie płaci dużą ciemną. Te ciemne są obowiązkowe i są wypłacane przed rozdaniem kart.

Ta akcja rozgrywa się w każdym nowym rozdaniu, z tą tylko różnicą, że mała ciemna jest taka dealer a duża w ciemno mała w ciemno.

Opracowanie rozdania jest bardzo proste, 2 karty prywatne zostaną rozdane każdemu graczowi. Gracz z małą w ciemno otrzyma pierwszą kartę, duża w ciemno otrzyma następną, i tak dalej zgodnie z ruchem wskazówek zegara, dopóki ostatni gracz (rozdający) nie otrzyma swojej drugiej i ostatniej prywatnej karty.

W tym momencie zadzwoniła pierwsza runda licytacji przed flopem; gracz siedzący na lewo od dużej w ciemno będzie pierwszym, który wybierze pomiędzy opuszczeniem ręki krotnie, równy minimalny zakład (duża ciemna) zakład, lub przesłać podnieść (Dzieje się tak tylko w tej rundzie licytacji, ponieważ w ciągu następnych 3 (jeśli zostanie osiągnięty), rozpocznie się mała akcja w ciemno). I tak zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aż wszyscy gracze się odezwą, a zakłady zostaną dopasowane. Tylko wtedy pierwsze 3 litery wspólne, zwane flop.

Istnieje inna akcja, którą gracze mogą podjąć, jeśli zakłady są dopasowane; chodzi o przemijanie sprawdzić

W tym momencie gracze rozpoczną drugą rundę licytacji. Jak już powiedzieliśmy wcześniej, mała ciemna rozpocznie się od akcji, czyli gracza znajdującego się po lewej stronie rozdającego. Tak też się stanie w następnych 2 rundach licytacji, jeśli nadal będzie co najmniej 2 graczy walczących o pulę.

Po dopasowaniu zakładów postflop inny list wspólnoty zostanie nauczony, skręcić; a następnie kolejna runda licytacji. Wreszcie ostatni list wspólnoty, rzeka, i ostatnia partia zakładów.

Gracz, który osiągnął najwyższą pięciokartową rękę, wygrywa rozdanie, łącząc swoje 2 prywatne karty z 5 kartami wspólnych kart.

W tym przypadku duża w ciemno wygrała układ z JQ, tworząc drabinę 10-Ace; przeciwko podwójnej parze As-2 małej w ciemno. Dlatego gracz na dużej ciemnej bierze 80 $ z puli.

Wariant Omaha Hi lub Hi / Low Jest to druga najczęściej stosowana w świecie pokera. Codziennie ma więcej ofert turniejów i gier online. W najwyższych limitach zawsze znajdziesz gry Omaha; Głównym powodem jest duża atrakcyjność ich łodzi, często większa niż w Texas hold'em.

Zasady Omaha są bardzo podobne do hold'em, rund licytacji, blindów, dealer, a litery społeczności działają dokładnie tak samo, jak w Teksasie. Duża różnica polega na tym, że każdy gracz otrzymuje 4 prywatne karty, co zwiększa kombinacje, a tym samym czasy, w których gracz wchodzi do puli. Inną dużą różnicą, która zwykle powoduje zamieszanie, jest to, że musisz połączyć 2 z 4 prywatnych kart z 3 z 5 kart wspólnych, aby utworzyć najlepszą rękę z 5 możliwych kart.

Dostępne są 2 tryby gry Omaha, Omaha Hi (jak w Texas hold'em, najwyższe rozdanie wygrywa pulę) i Omaha Hi / low, pula jest dzielona pomiędzy najlepszą rękę i najlepszą rękę Low. Pula nie zawsze jest podzielona, ​​czasami możliwe jest posiadanie najlepszej niskiej ręki i Hi w tym samym czasie. Zdarza się również, że w jednej ręce nikomu nie udało się uzyskać ręki Hi lub Low, lub nie udało się jej osiągnąć showdown z nią

Aby zakwalifikować się do niskiej części puli, musisz połączyć 5 różnych kart spośród nich niższych niż 9 (9 nie jest dołączone jako karta low). Kolor "flush" i "proste" schody nie są częścią rąk niski.

ZOBACZ RANGESY RĘCZNE

Innym bardzo popularnym wariantem w świecie pokera jest Seven Card Stud Hi lub Hi / low. Zasady gry mają tym razem pewne różnice w stosunku do Texas Hold'em i Omaha. Najbardziej charakterystyczne są, z wyjątkiem pewnych bardzo szczególnych przypadków, nieistnienie kart wspólnych i że w tej samej ręce gracz, który musi rozpocząć pierwszy zakład, może się zmienić. Wartość niska i cześć ręce wyjaśnione powyżej pozostają takie same.

Pamiętaj również, że gra się z maksymalnie 8 graczami na stół.

Następnie wyjaśnimy zasady gry Seven Card Stud Hi / Low; Oprócz tego, że są bardziej popularne, zasady są identyczne z trybem Hi, z wyjątkiem puli, która jest zakwestionowana zarówno przez najwyższą, jak i najniższą rękę.

Przed rozpoczęciem dystrybucji kart gracze muszą zapłacić dokładną kwotę, ustaloną zgodnie z turniejem. Wymieniony zakład jest konieczny, aby karty zostały rozdane graczowi.

Następnie rozdane zostaną 3 karty (trzecia ulica) dla każdego gracza, dwóch z nich objętych (dziura) i jeden odkrył (drzwi). Aby określić przynieść, który składa się z obowiązkowego zakładu, będzie graczem z najniższą kartą (as jest uznawany za wysokiego), który musi wykonać taki zakład. W przypadku remisu zostanie wybrany najniższy klub. Gama kolorów, od najwyższych do najniższych to: miecze, serca, diamenty i trefl.

Czwarta ulica (Czwarta ulica): Każdy gracz otrzymuje kolejną odkrytą kartę. W takim przypadku gracz z najwyższą widoczną kartą będzie pierwszym, który postawi zakład (możesz postawić lub wydać).

Piąta i szósta ulica (Piąta i szósta ulica): ponownie każdy gracz otrzyma odkrytą kartę i zacznie grać tą z najlepszą ręką z widocznymi kartami.

Siódma ulica lub rzeka: jedna ostatnia litera jest odbierana, ale tym razem pokryta. Pierwszy, który zadziała, będzie znowu taki sam jak na szóstej ulicy; ten, który ma najlepszą rękę wśród odkrytych kart.

Jeśli więcej niż jeden gracz zakwestionuje pulę, będzie showdown, pula zostanie podzielona pomiędzy najwyższą rękę i najniższą rękę.

Razz to wariant Seven Card Stud; Przed i struktura gry są bardzo podobne. Wielka różnica polega na tym, że gra się razz; i chociaż ani kolor, ani drabina nie mają żadnej wartości, każda ręka może być niska, to znaczy, nie tylko ręce są uważane za niskie dla rąk 8 lub niższych.

Na przykład Q J 10 9 6 może walczyć o pulę, ale jest to bardzo przeciętna ręka.

W przynieść, Po trzeciej ulicy jest też niewielka różnica. Gracz z najwyższą kartą musi postawić ten obowiązkowy zakład (w tym przypadku as jest uznawany za niskiego); w przypadku remisu kombinezon nie będzie brany pod uwagę; ale po prostu gracz najbliżej dealer położy przynieść.

W następnych trzech rundach (Czwarta, Piąta i Szósta ulica), odkryta karta zostanie odebrana i postawiona w taki sam sposób, jak w poprzedniej; ale to gracz z najniższym układem będzie działał pierwszy.

W ostatniej rundzie rozdaje się prywatną zakrytą kartę i obstawia jak w dwóch ostatnich rundach licytacji. Istnieje nietypowy przypadek, który dotyczy sytuacji, w której wszyscy gracze są nadal w grze, że nie będzie wystarczająco dużo kart do rozdania. W tym przypadku ostatni list zostanie umieszczony na odkrytym stole, który byłby komunalny, w stylu hold'em (Siódma ulica). Wygrywa najniższy układ.

Koń wymaga wielkich umiejętności ze strony graczy. W grze Horse połącz 5 odmian pokera: Hold'em, Omaha, Razz, Seven Card Stud i Seven Card Stud Eight or Better.

Tradycyjnie w 8-osobowym stole każda odmiana będzie rozgrywana na 8 rąk; najpierw Hold'em, a następnie Omaha kolejne 8 rozdań i tak dalej.

Tradycyjny poker lub 5-losowanie

Poker składa się z następujących etapów:

 • Gra rozpoczyna się zgodnie z ustalonymi zasadami.
 • Każdemu z graczy rozdaje się pięć kart.
 • Stawki są podejmowane przed odrzuceniem.
 • Odrzuty i zmiany kart są dokonywane w celu ulepszenia gry.
 • Stawki są dokonywane po odrzuceniu.
 • Każdy gracz pokazuje swoje karty i zobaczysz, kto wygrywa.

Szczegóły etapów

Przede wszystkim należy uzgodnić zasady, których należy przestrzegać, aby uniknąć nieporozumień i nie mieć złych chwil.

Ważne jest ustalenie liczby kart do wykorzystania, które gry są ważne, a które nie, czy należy używać dzikich kart, ile reszty i zakładów itp.

Po ustaleniu jasnych zasad, każdy gracz zostanie umieszczony na stole i zostanie wybrany ten, kto roześle karty.

Ten wybrany do rozdania, tasuje karty i daje graczom cięcie po prawej stronie. Gracz, który uciął, nie może przyjąć pięciu kart lub mniej, ani nie może opuścić pięciu lub mniej kart.

Każdemu z graczy rozdaje się po pięć kart, zaczynając od jednego po lewej od rozdającego. Każdy sprzedawca może zrobić to, co chce: jeden w jednym, dwa na dwa, trzy na trzy, pierwsze trzy, a następnie dwa itd. Należy pamiętać, że nie można zmienić trybu dystrybucji w ramach tej samej rundy, to znaczy, że wszyscy gracze muszą otrzymać karty w ten sam sposób i zgodnie z zamówieniem.

Gdy wszyscy gracze będą mieli swoje karty, każdy z nich będzie patrzył na ich grę, a po kolei, zaczynając od gracza po lewej stronie rozdającego, powie, czy chcą grać (wysłać), czy przejść.

Gdy gracz otworzy zakłady, inni nie mogą już przejść, mogą tylko dopasować lub zwiększyć zakłady

Po wyrównaniu lub zwiększeniu stawki każdy gracz (lub wycofał się) rozdający rozdaje karty graczom żądającym zmiany w celu poprawy początkowej gry. Każdy gracz może odrzucić i zmienić jedną, dwie, trzy, cztery lub wszystkie pięć swoich kart. Odrzuty i zmiany kart nie są obowiązkowe. Jeśli gracz nie odrzuci go, mówi się, że jest "est; serwowane. "

Stąd rozpoczyna się ostatnia runda zakładów, każdy gracz może przejść lub envidar, aż jeden otworzy grę. Po ustaleniu wszystkich stawek wyświetlane są sztuki, z których wygrywa najwięcej. W przypadku, gdy wszyscy się zdadzą i nikt nie otworzy gry, karty zostaną pokazane i ktokolwiek ma najwięcej wygranych.

Jeśli gracz stawia stawkę i nikt jej nie równa, wygrywa grę bez konieczności pokazywania swoich kart. Dzieje się tak dlatego, że brak dopasowania co najmniej jednej stawki jest równoznaczny z wypłatą.

Otwory

Najpopularniejszym sposobem na rozpoczęcie gry jest Jack Pot lub Pot.

W puli Jack każdy gracz stawia określoną kwotę, aby otrzymać pięć początkowych kart gry - niektóre ustalają z reguły, że kwota, którą musi rozdać krupier, musi być podwójna. Po rozdaniu kart gracze mogą się otworzyć tylko wtedy, gdy mają co najmniej jedną parę jacków (J), a nawet jeśli mają tę parę J, otwarcie nie jest obowiązkowe.

Zaczynając od gracza na lewo od rozdającego (który jest tym, który dokonał ostatniej stawki), każdy gracz ma możliwość wejścia do gry przez wysłanie lub przekazanie. Jeśli powiesz "idę (zakład)" i kładę stawkę na środku stołu, jeśli to przejdzie, po prostu powiedz "paso9rdquo;.

Jak już wspomniano powyżej, gdy gracz rozpoczął zakłady, następujący gracz nie może już przejść, może tylko zaakceptować stawkę, umieszczając taką samą kwotę w środku stołu, zwiększając stawkę, umieszczając większą kwotę lub wycofując. Żadna stawka nie może być mniejsza od poprzedniego gracza lub graczy.

Gracze akceptują zakłady (come) lub raise (raise), dopóki wszystkie zakłady nie zostaną dopasowane. W przypadku, gdy stawka nie zostanie zaakceptowana przez żadnego z pozostałych graczy, gracz, który ją postawi, wygrywa grę i może zbierać swoje wygrane bez pokazywania swoich kart.

Kartezjusz

Nazywa się "descarte9rdquo; do czynności, w której gracze, po pierwszej rundzie zakładów, w celu ulepszenia swojej gry, proszą o odrzucenie jednej, dwóch, trzech, czterech lub pięciu swoich kart, otrzymując w zamian taką samą liczbę kart.

Rozdający to ten, który daje karty, które pozostały w talii, pytając każdego z graczy, czy ma rozkaz od lewej, ile?

W przypadku, gdy w talii nie ma wystarczającej ilości kart, aby ukończyć zmiany dla odrzutów, odrzuty wszystkich graczy są tasowane i przekazywane tym, którzy nie mają kart. Jeśli jest to tylko gracz, który musi ukończyć karty, jego odrzut nie miesza się (pozostaje na uboczu), kończąc grę z odrzutami innych graczy. Powinno to zostać ustalone na początku gry, na przykład maksymalna liczba odrzutów może być ograniczona do czterech kart lub trzech kart.

Nie można podać ostatniej karty talii i należy ją wymieszać z odrzutami.

Odrzucenia będą pozostawione na stole, zakryte, abyś nie widział, jakie są karty. Z oczywistych powodów nie wolno patrzeć na karty odrzucone, a także na karty graczy, którzy opuszczają grę.

Odrzucanie nie jest obowiązkowe. Kiedy nadejdzie kolej, gracz, który nie chce odrzucić, mówi "obsłużony".

Wszyscy gracze muszą wyraźnie zażądać karty zawierającej liczbę kart, które chcą zmienić. Kiedy krupier zmienia swoją pozycję, musi powiedzieć głośno ile kart ma zamiar zabrać. Żaden gracz nie może zostać odrzucony przed swoją kolejką.

Zwycięzca gry

Wygraj grę bez pokazywania swoich kart, które wysyłają lub ponownie wysyłają, jeśli żaden z pozostałych graczy nie zaakceptuje lub nie dopasuje swojej stawki.

Jeśli dwóch lub więcej graczy zrównoważy swoje zakłady lub reenitów, muszą pokazać swoje karty, przedłużając je na stole. Gracz, który postawił ostatnią stawkę, będzie pierwszym, który pokazał swoje karty. Wygraj ten z najlepszą grą.

Jeśli wszyscy gracze przejdą zakłady na stole, pozostaną oni pulą dla następnego ruchu.

Jak w większości gier, celem pokera jest wygrywanie. Bez względu na to, czy grasz dla zabawy, czy dla pieniędzy, poker sprawdzi Twoje umiejętności i strategiczne umiejętności.

Istnieje wiele wariantów gier pokerowych, ale wszystkie mają ten sam podstawowy format:

 • Gracze przyczyniają się do "boat9quot; centralka zawierająca żetony gry lub reprezentująca prawdziwe pieniądze.
 • Karty są rozdawane graczom (a "mano9quot;), z których niektóre lub wszystkie mogą być ukryte.
 • Zakłady są tworzone zgodnie z tym, jak dobre są karty w różnych rundach licytacji.
 • Po rundach licytacji gracz z najlepszą grą - lub ostatni gracz pozostawiony po przejściu na emeryturę - wygrywa.

Niezależnie od wariantu pokera, w którym chcesz zagrać, ważne jest, abyś zrozumiał talię i znał ranking rąk.

PartyPoker.es jest zarządzany przez ElectraWorks (Spain) Plc. Generalna Dyrekcja Planowania gra ma przyznane ElectraWorks HISZPANIA PLC następujących ogólny licencja: Inne Gry Nie / Ref: 12 / GO / 1002 i nr ZAKŁADY / ref: 13 / GA / 1002, a następnego wyjątkowy licencyjne: BINGO Brak / nr: 14 / BNG / 1002 Ruleta nie / nr: 15 / RLT / 1002, blackjacka nie / nr: 16 / BLJ / 1002, zakłady odpowiednik nie / nr: 17 / ADC / 1002 i poker nie / nr: 18 / POQ / 1002.

Klikając na "Pobierz9quot; nastąpi instalacja oprogramowania pokerowego PartyPoker na twoim komputerze. Aby odinstalować aplikację, musisz kliknąć "Start9quot; wybierz "Panel sterowania", a następnie "Programy9quot; i po "Programy i funkcje", Na koniec musisz wybrać PartyPoker i kliknąć "Uninstall9quot;

© 2017 ElectraWorks (Hiszpania) Plc, Parklane Building, poziom 1, Suite 2, Triq Joe Sciberras, Hamrun,

Jak grać w pokera - zasady pokera

Poniższy ranking rąk pokerowych jest niemal uniwersalny i jest podstawową wiedzą, którą musisz opanować, gdy rozpoczynasz karierę pokerową.

Najlepszym możliwym układem jest strit prosty. Oznacza to, że pięć kart w kolejności numerycznej i tego samego koloru. Jest to bardzo rzadkie.

Jeśli dwóch graczy ma strit, wygrywa ten, który ma najwyższą kartę. Jeśli najwyższa karta jest taka sama, ręce są takie same. Różne kluby nie mają różnych wartości w rękach pokerzysty, więc prosty kolor kier nie wygrywa prostego koloru pałek.

Prosty kolor z asem nazywa się Royal Flush

Drugie najwyższe rozdanie pokerowe nazywa się Poker, czyli rozdanie z czterema kartami o tej samej wartości.

Jeśli dwóch graczy ma pokera, wygrywa ten z czterema najwyższymi kartami. Na przykład cztery dziesiątki wygrywają do czterech ósemek. Jeśli dwóch graczy ma ten sam poker, wygrywa ten z piątą najwyższą kartą. Piąta karta nazywana jest kartą boczną lub kickerem. Jeśli karty boczne mają tę samą wartość, jest remis, a puli jest podzielona.

Pełna składa się z ręki z trio i pary.

Jeśli dwóch graczy ma pełne, wygrywa ten z najwyższym trio. Jeśli trio są takie same, wygrywa ten z najwyższą parą. Jeśli pary są takie same, ręce są równe, a puli podzielone.

Jeśli pięć kart jest tego samego koloru, ręka nazywa się kolor (Flush)

Jeśli dwóch graczy ma kolor, wygrywa układ z najwyższą kartą. Jeśli są one równe, wygrywa układ z drugą najwyższą kartą i tak dalej. Jeśli wszystkie karty są równe, ręce remisują, a puli jest podzielona. W pokerze nie ma porządku między klubami.

Aby ręka była drabiną, pięć kart musi być w kolejności numerycznej. Jeśli dwóch graczy ma drabinę, wygrywa ten, który ma najwyższą kartę. Jeśli obaj mają taką samą najwyższą kartę, ręce są równe, a puli jest podzielona.

Jeśli trzy karty mają tę samą wartość, masz trójkę - w przypadku, gdy dwie pozostałe karty nie stanowią pary.

Jeśli dwóch graczy ma trio, wygrywa ten z trzema najlepszymi kartami. Jeśli trzy karty są takie same, wygrywa ręka z najwyższą kartą boczną lub jeśli najwyższe karty boczne są takie same, wygrywa ten z drugą najwyższą kartą boczną. Jeśli obie karty boczne są równe, istnieje remis, a następnie puli jest podzielona.

Podwójna para jest taka, jak się wydaje, dwie karty o tej samej wartości i dwie karty drugiej.

Jeśli dwóch graczy ma podwójną parę, gracz z najwyższą parą wygrywa, lub jeśli są równi, wygrywa gracz z drugą najwyższą parą. Jeśli najwyższa i najniższa para jest taka sama dla obu rąk, wygrywa układ z najlepszą najwyższą kartą boczną. Jeśli są równe, ręce remisują, a pula jest podzielona.

Jeśli dwie karty w jednej ręce mają tę samą wartość, a żadna z pozostałych nie może się równać, oznacza to, że jest to para.

Jeśli dwóch graczy ma parę, wygrywa ten, który ma najwyższą parę. Jeśli pary mają tę samą wartość, wygrywa ręka z najwyższą kartą boczną lub jeśli są one równe, wygrywa ten z drugą najwyższą kartą i tak dalej. Jeśli obie pary i wszystkie karty boczne są równe, rozdania mają tę samą wartość, a puli jest podzielona.

Jeśli żadna z rąk nie zawiera opisanych powyżej kombinacji, układ z najwyższą indywidualną kartą jest najwyższą kartą. Ręka, która zawiera asa, jest wyższa niż ręka z królem. Ręka z królem jest wyższa niż ręka z dziesiątką i tak dalej. Jeśli wszystkie pięć kart jest równe, ręce są równe, a puli jest podzielona.

Na przykład, mając dwie ręce 8-5-4-3-2 i 7-6-5-4-2, ręka z 8 jest wyższa zgodnie z listą, więc druga ręka jest najlepsza z niskich rąk ,

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

17 + = 24

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map