liczenie kart

liczenie kart

INSTRUKCJE INTERAKTYWNEGO TRENERA LICZBY LISTÓW

Interactive Coach Counting Coach to narzędzie programistyczne, które nauczy Cię, jak poprawnie liczyć karty. Do korzystania z tego narzędzia nie jest wymagane żadne doświadczenie. Musisz tylko nauczyć się techniki matematycznej, która zapewni ci dodatkową przewagę nad kasynem podczas gry w blackjacka.

Istnieje błędne przekonanie, że liczniki kart zapamiętują każdą zagrywaną kartę. Jak widać teraz, nie jest to prawdą. W rzeczywistości liczenie kart jest techniką, którą każdy z przeciętną inteligencją może łatwo nauczyć. Możesz także zacząć robić to z pomocą tego trenera.

Liczenie kart to technika, która pozwala graczom w blackjacka wiedzieć, w którym punkcie gry przewaga jest korzystna. Gdy tak się stanie, liczniki kart zwiększają wielkość swoich zakładów. Jeśli przewaga jest po stronie krupiera, księgowi dokonują mniejszych zakładów lub po prostu nie obstawiają. W ten sposób gracz zyskuje pozytywną przewagę nad kasynem.

Matematycznie udowodniono, że najbardziej wartościowe karty (dziesiątki, liczby i asy) przynoszą graczowi więcej korzyści niż rozdający, a karty o niższej wartości (od dwóch do sześciu) przynoszą korzyść dealerowi. Pozostałe karty - siedem, osiem i dziewięć - są neutralne.

JAK DZIAŁA LICZNIK LITERA?

Gdy krupier przetasuje wszystkie karty, talia będzie zawierać taką samą liczbę wysokich i niskich kart. W zależności od tego, które karty są rozdawane w pierwszych rundach, stosunek wysokich i niskich kart pozostałych w talii jest różny.

Na przykład, jeśli w pierwszych rozdaniach rozegranych zostanie więcej kart niższych niż wysokich, talię będzie zawierało wyższą koncentrację wysokich kart do czasu rozdania. Gdy tak się stanie, liczniki kart zwiększają swoje zakłady, ponieważ są bardziej skłonne do otrzymania blackjacka (z płatnością od 3 do 2) i wygrania.

Ponadto, jeśli krupier pokaże niską kartę, będzie miał dużą szansę na przejście, by poprosić o dodatkowe karty. Ale jeśli na talii znajduje się najwyższa koncentracja niskich kart, beneficjentem będzie krupier. Zgodnie z regułami kasyn, krupier musi zawsze pytać, czy ma 16 lub mniej punktów, a nadmierna koncentracja niskich kart zwiększa jego szanse na uzyskanie od 17 do 21 punktów i zmniejsza jego szanse na przejście.

Aby wiedzieć, kiedy występuje większa koncentracja wysokich kart - faworyzowanie gracza - lub niskie karty - faworyzowanie krupiera - liczniki kart przypisują wartość do każdej z kart. W najpopularniejszej metodzie wartości są następujące:

Liczniki kart muszą obserwować każdą z kart rozdawanych w macie i wykonywać prostą operację arytmetyczną dodawania lub odejmowania dla każdego z nich. Kiedy krupier przetasuje karty, licznik będzie zawsze wynosił zero. Na przykład, jeśli gracz z pierwszej ręki ma 3-6-10 i zostanie obsadzony, licznik doda +1 dla 3, kolejne +1 dla 6 i odejmie -1 dla 10. W tym momencie wartość licznik będzie +1 ([+1] + [+1] + [-1] = +1).

Licznik dodaje i odejmuje punkty za każdą z kart rozdawanych w każdym rozdaniu - w tym karty rozdającego - aż do końca rundy. Jeśli licznik jest dodatni, będzie wskazywał, że gracz ma pewną przewagę, dlatego wskazane jest zwiększenie wielkości zakładów.

Im większa jest dodatnia wartość przeciwnika i im większa liczba kart, które zostały rozegrane, tym większa jest przewaga gracza nad kasynem i tym większy musi być zakład. Jeśli wartość licznika jest ujemna, oznacza to, że nie ma przewagi na korzyść i musisz postawić zakład minimum w następnej rundzie. Licznik kart będzie kontynuował proces obliczania zaokrągleń, dynamicznie dostosowując wielkość twoich zakładów w zależności od tego, czy wartość jest dodatnia czy ujemna.

JAK KORZYSTAĆ Z INTERAKTYWNEGO TRENERA

Celem naszego interaktywnego trenera jest nauczenie cię rozpoznawania wartości każdej karty i trenowanie umiejętności wykonywania obliczeń umysłowych liczenia kart. Trener wyświetli na twoim ekranie od dwóch do sześciu karatów. Obserwuj je, dodawaj i / lub odejmuj, i zbieraj wartości liczby rozdań. Po zakończeniu ćwiczenia należy na ekranie podać końcową wartość licznika, a program wskaże, czy jest on poprawny, czy niepoprawny - pokazuje poprawną wartość, jeśli się nie udało.

Metoda liczenia kart Uston APM

System liczenia kart Uston APM (Advanced Plus / Minus) jest bez wątpienia metoda liczenia że nauczył mas do liczenia kart w blackjacka i wzrosła popularność gry 21 na całym świecie. Ken Uston, hala of Fame blackjacka, opublikowane w 1981 roku metoda ta w swojej książce "Million Dollar Blackjack" ( "Million Dollar Blackjack").

Przed publikacją tej książki wielu graczy Blackjacka nie miało pojęcia o liczeniu kart. Ken Uston zmienił wszystko. Jako pionierska metoda, Uston APM zaprezentował kilka wad, które wpłynęły na jego długoterminową popularność. Po pierwsze, Uston APM został zaprojektowany do użycia z pojedynczą talią lub zestawem dwóch pokładów.

W 1981 roku można było jeszcze znaleźć kilka z tych tabel w kasynie. Jak kasyna stały się bardziej ostrożne temat liczników kart, liczba tabel z jednym pokładem lub dwa pokłady zmalała. Ten dokonał Uston APM jest niemal wymarły dziś. Dziś jest rzadko używany przez liczniki karty. Chociaż jest to dinozaur wśród metod liczenia kart, zaznajomiony z Uston APM nadal jest to dobry pomysł, gdyż stanowią solidne podstawy podstaw liczenia kart. Następnie można zastosować swoją wiedzę z zakresu systemów Uston APM, które są powszechnie stosowane.

Podstawowe informacje o Uston APM

Ogólna koncepcja Uston APM to ta sama, którą po raz pierwszy zaprezentował Edward O. Thorpe. Każda karta ma przypisaną określoną wartość liczbową i jest liczona podczas gry, aby utworzyć tak zwaną zaktualizowaną lub aktualną liczbę. Ta aktualna liczba jest wyrażona wartością z dodatnią (+) lub ujemną (-) liczbą, stąd nazwa systemu.

Kiedy Ken Uston opracował ten system, dołożył on wszelkich starań, aby zachować prostotę metody i że w ten sposób początkujący gracz mógłby z niej korzystać bez problemów. Dlatego w Uston APM są tylko trzy wskaźniki (+ 1, 0 i -1). To znacznie upraszcza proces liczenia.

W przeciwieństwie do innych metod opracowanych przez Kena Uston The Uston APM jest znany jako zrównoważonego systemu. Oznacza to, że obecna liczba zawsze zaczyna się od 0, gdy nowy but jest rozprowadzany. Jeśli wszystkie karty zostaną rozdane (coś, co nigdy nie zdarza się w kasynie), łączna również zakończy się 0. Wiele osób twierdzi, że podczas zrównoważony system jest łatwiejszy do uruchomienia, nie jest tak wiarygodne, ze względu na różnice czasowe w blackjack gry.

Wartość kart w Uston APM

To nie może być prostsze niż to. Są to wartości przypisane do kart w Uston APM:

To się nazywa liczenie kart do techniki zastosowanej w blackjacku, polegającej na ustaleniu idealnego momentu do podniesienia zakładu.

W 1962 roku książka "Beat the dealer" pojawiła się w Stanach Zjednoczonych, napisana przez Edwarda O. Thorpa, matematyka zatrudnionego w IBM. W nim Thorp przedstawił swoje wnioski, uzyskane przez testy milionów rąk na komputerze.

Pierwszą rzeczą, o której Thorp zdecydował, było to, że aby skrócić korzyść domu, trzeba było grać każdą rękę w wyjątkowy sposób, ponieważ każda inna forma dawała korzyści bankowi. Tak narodziła się podstawowa strategia, która w zasadzie różnicuje ręce:

Ciężkie ręce.- Te utworzone przez karty, których suma wynosi 12 lub więcej.

Miękkie ręce.- Te utworzone przez karty, których suma, niezależnie od tego, jaka jest, może zostać obniżona o 10 na obecność asa.

Podwójne ręce.- Ci, których pierwsze dwie litery są takie same.

Zatem podstawową strategią, chociaż można zaobserwować niewielkie zmiany zgodnie z zasadami kasyna gdzie grasz w zasadzie polega rozważa widok karty wykorzystał krupiera, uderzyć, podwoić lub sadzenia w zależności przyszedł karty gracza.

Podstawowa strategia jest opisana poniżej, co, jak powiedzieliśmy, musi zostać zmienione w zależności od kasyna, w którym jest rozgrywana.

PODSTAWOWA STRATEGIA DOTYCZĄCA TWARDYCH RĄK

 • Z każdą sumą poniżej 9 zawsze będziemy pytać, aż osiągniemy 9, 10, 11 lub więcej.
 • Karta dealera 2, podwójna z 10 lub 11, kolejność z 9 i 12, stanąć z resztą (13, 14 itd.)
 • Karta Krupiera 3, 4, 5 lub 6, podwójna z 9, 10 lub 11, stać z resztą. Wyjątek.- Zamówienie 12 na 3
 • Karta sprzedawcy 7, 8 lub 9, podwójne 10 lub 11, Zamówienie z 9, 12, 13, 14, 15, 16, Zamówienie z resztą
 • Karta dealera 10 lub as, nigdy nie spasuj, kolejność z 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 i 16, stój z resztą

PODSTAWOWA STRATEGIA DLA MIĘKICH RĘK

 • Bez względu na kartę krupiera zawsze pytaj, że mamy As-2, As-3, As-4, As-5 i As-6.
 • Jeśli mamy As-7, zapytaj przeciwko 9, 10 lub Asowi, zasadzimy się na resztę.

PODSTAWOWA STRATEGIA DLA PODWÓJNYCH RĘK

 • 2-2.- Oddziel, jeśli krupier ma od 2 do 7, poproś o resztę.
 • 3-3.- To samo co przy 2-2.
 • 4-4.- Oddziel tylko 5 lub 6 krupierów, poproś o resztę
 • 5-5.- Nigdy nie rozdzielaj się, zawsze staraj się, jakby był trudny 10.
 • 6-6.- Oddzielne, jeśli krupier ma od 2 do 6, poproś o resztę.
 • 7-7.- Oddzielne, jeśli krupier ma od 2 do 7, zapytaj przeciwko reszcie.
 • 8-8.- Zawsze osobno. W przypadku blackjacka z zasadami europejskimi, nie rozdzielają się, jeśli krupier ma 10 lub as.
 • 9-9.- Oddzielne, jeśli krupier ma od 2 do 9, sadz przeciw 10 i AS. Wyjątek.- Nie rozdzielaj się na 7.
 • 10-10.- Nigdy nie rozdzielaj.
 • As-As.- Oddzielnie zawsze. W przypadku blackjacka z zasadami europejskimi, nie są one rozdzielone, jeśli krupier ma również asa.

Po ustaleniu podstawowej strategii, która jest podatnym na nadrukowanie filarem liczenia, definiujemy teraz samo liczenie.

Liczenie opiera się na odkryciu przez Thorpa, że ​​wysokie karty są korzystne dla gracza, a małe dla krupiera. Dzieje się tak dlatego, że wysokie karty (asy i figury) pozwalają graczowi na dobre podbicie podczas podwajania, a także na uzyskanie blackjacka, podczas gdy krupier ma przekroczyć 21 w twardych rękach. Wręcz przeciwnie, małe karty pomagają krupierowi robić dobre, ciężkie ręce.

Na tej podstawie Thorp zaproponował podstawowy system liczenia, składający się nie zapominając o piątkami i Aces grał, i postawić więcej, gdy liczba kart do oszczędnie mniej bogata w asy i kiedy były bogate w piątki.

Ten system liczenia, który Thorp zasugerował, z biegiem czasu poprawiał się, za każdym razem znajdując profesjonalnych graczy nowe, potężniejsze systemy z zamiarem wygrania blackjacka.

W rzeczywistości wszystkie systemy liczące oparte są na jednym założeniu: Małe karty faworyzują krupiera, a wysokie karty faworyzują gracza. Na tej podstawie liczenie ma na celu ustalenie za każdym razem, jaka część proporcji wysokich i małych kart pozostanie do rozegrania po każdym rozdaniu i podniesienie zakładu, im więcej wysokich kart pozostanie do gry.

Częścią, która wydaje się bardziej skomplikowana, jest niesienie samego liczyć. Każdy gracz powie, że niemożliwe jest ustalenie konkretnej liczby kart (asów, figurek, dziewiątek itp.), Które zostały wylosowane, oraz tych, które pozostały do ​​odegrania, jednak liczba nie składa się z tego.

Weźmy na przykład najpopularniejszy system liczenia kart, HI-LO. Ten system dzieli litery w ten sposób:

Za każdym razem, gdy pojawia się mała karta, jest mniej do zagrania, co faworyzuje gracza, a odwrotnie - wysokie karty. Dlatego wszystkie małe karty mają wartość +1, a wartość -1 jest stosowana do wszystkich wysokich kart. Litery neutralne nie są liczone. Kluczową kwestią jest, aby śledzić każdy jeden z listów, które pojawiają się i ustalenie sumy algebraicznej (zwany rachunku bieżącym), które na koniec każdej strony będzie dodatni lub ujemny. Jeśli jest ujemny, zagraj minimalny zakład lub nie graj w ogóle; jeśli pozytywny, podnosząc stawkę według skali, która polega na podzielenie otrzymanej w ten sposób liczbę pokładów pozostałych do gry, które dadzą nam prawdziwe konto, które będą stanowić podstawę dla zakładu.

Z ciągłą poprawą że systemy zliczające poddano one z biegiem czasu pojawiły się nowe systemy, wszystkie z nich zaprojektowane, aby były mocniejsze, starając się wygrać, ale w zasadzie wszystkie systemy są oparte na powyższych.

Obecnie istnieje wiele systemów liczenia i są klasyfikowane według poziomów w zależności od ich skuteczności. Niektórzy liczą 9 jako -1. Inni liczą 4, 5 i 6 jako +2. Inni nie liczą asów, ale musisz zachować dodatkowe konto Aces, inni liczą 5 jako +3. Im bardziej efektywny, tym bardziej skomplikowany jest system.

Systemy są podzielone na zrównoważone i niezrównoważone.

W systemie HI-LO opisanym powyżej jako przykład widzimy, że jeśli weźmiemy za podstawę talię, po rozdaniu wszystkich kart, nasze konto bieżące będzie wynosić 0. Do wszystkich systemów, w których występuje ta sytuacja, są one nazywane systemami liczącymi zrównoważony Wręcz przeciwnie, kiedy wszystkie karty są rozdawane, rachunek bieżący nie wynosi 0, mamy niezbilansowany system liczenia.

Przykład, w popularnym systemie KOblackjack, wartość kart do zliczania jest następująca:

Jak moglibyśmy sprawdzić, na końcu każdej talii będziemy mieli rachunek bieżący w wysokości +4. Zaletą tych niezrównoważonych systemów jest to, że stosując ustaloną z góry skalę, gracz zapisuje ustanowienie prawdziwego konta, aw konsekwencji musi obliczyć na końcu każdego rozdania talie, które pozostają do grania. Jest to szczególnie przydatne w grze w talię, w której musisz stale pracować z ułamkami, aby uzyskać prawdziwą liczbę.

Wielokrotne analizy, którym poddano tę technikę, umożliwiły znacznie więcej w niej postępu, tak że nawet zgodnie z hrabią, sposób gry ustalony przez podstawową strategię w pewnych rękach musi być różny.

W Internecie można uzyskać dostęp do różnych stron na ten temat, które będą poszerzać i udoskonalać to, co tutaj podano.

Pojawienie się książki Thorpa stanowiło rewolucję w branży kasynowej w Stanach Zjednoczonych. Kasyna wierzyły, że w tej technice widzą sposób, w jaki hordy graczy zbliżają się do swoich stołów do blackjacków, aby złupić ich skrzynie i natychmiast zaczęli podejmować środki zaradcze.

Pierwszy polegał na graniu z kilkoma pokładami. Przed książką grano jedną talią rozdawaną ręcznie. Z książki kasyna wprowadzono więcej pokładów, które zostały rozprowadzone od sabota. Jednak, choć jest to trudne dla niektórych praca księgowych, to nie było wystarczające, jako sumę algebraiczną określenia konto może być ważna przez jeden, sześć, a nawet więcej kart, więc kasyna wprowadziły cięcia karty , W black jacka rozproszonej z koszulką, jest karta kolor, gdy przychodzi na scenie wyznacza czas, kiedy następnym rozdaniu krupier będzie przetasować i rozpocząć nowy Sabot, ponownie z wszystkich kart w grze. Pozycja, w której umieszczona jest karta, (to jest bliżej lub dalej w końcu sześć pokładów) określi, kiedy trzeba dokonać zmian. Logicznie rzecz biorąc, to księgowy musi opuścić konto i przygotowuje się do rozpoczęcia nowego z nową koszulką do dystrybucji. Im bliżej karty do cięcia, aw rezultacie mniej liter, tym wyższy licznik będzie trudniejszy do zdobycia. Tylko w przypadku, środek ten nie był na tyle w wielu kasynach, gdy podejrzewa się obecność w tabeli księgowego, powiedz krupiera, który stawia list odtwarzania losowego cięcia bliżej, co uczyni, ale rozpatrywane są mniejsze dłonie na każdy sabot, będzie trudniej uzyskać wysokie rachunki dla księgowych.

Paranoja kasyn w tej sprawie prowadzi im nawet wyrzucania graczy, którzy myślą, że są liczenie kart, a nawet pojawiły się firmy oferujące swoje usługi do kasyn, wyspecjalizowane w wykrywaniu liczników, włączenie w plikach i ułatwianie tych plików, aby księgowy mógł zostać zidentyfikowany w recepcji kasyna jako takiego.

Pomimo tego wszystkiego, zastosuj tę technikę tak, aby zarabiać wystarczająco dużo pieniędzy w kasynach nie jest łatwe. Dlatego wśród wielu graczy, którzy są przyciągane do tej techniki, hordy przegranych i tylko nielicznych uprzywilejowanych, którym udało się zarejestrować swoje nazwy w historii blackjacka są. Niektóre z nich były Stanford Wong, Lawrence Revere, Arnold Snyder, Donald Schlesinger, twórcy systemu KOblackjack Olaf Vančura i Ken Fuchs, Kevin Blackwood, Bryce Carlson, legendarny Ken Uston i zespół studentów z MIT (Massachusetts Institute of Technology ), któremu udało się wygrać około 5 milionów dolarów w różnych kasynach w ciągu dekady 0; na którym film został nakręcony 21: blackjack.

Technika liczenia kart

Fragment z rozdziału IV książki

Ta technika ma swoją historię i pochodzi z lat 60. Dr Edward O. Thorp, w 1962 roku, zrewolucjonizował amerykańskie kasyna, edytując swoje arcydzieło: Pokonaj krupiera, który wkrótce stał się bestsellerem, sięgającym po ponad 300 000 kopii.

W roku 1966 opublikowano drugą wersję tej książki, ale z pewnymi modyfikacjami, które zostaną przeanalizowane we właściwym czasie, aby ją zrozumieć.

Pięć lat później, w 1971 roku, opublikowano Lawrence Revere, z pomocą znanego analityka Juliana H. Brauna i wspartego przez IBM Corporation. Granie w blackjacka jako firma (Gra w blackjacka jako firma), w której zmaterializował Revere Advanced Point Count (Revere Advanced Point Count).

Jak widać, ze szkoły dr Thorpa było wielu uczniów, którzy jednocześnie rozwinęli i udoskonalili różne metody liczenia, które są nadal aktualne. Mogę również stwierdzić z całkowitą pewnością, że liczenie kart może być stosowane na różne sposoby. Jest Primary, Inna Intermediate i Superior. W każdej z tych okoliczności i w okresach koniecznych do odpowiedniej analizy, cel, który każdy z graczy Blackjacka najbardziej sobie życzy, został osiągnięty: POKONYWANIE ŚMIERCI!

W 1981 roku inny z wielu uczniów, zwany Kenem Ustonem, zarezerwował odpowiednie prawa (prawa autorskie) do publikacji swojej książki Milion dolarów Blackjack.

Liczenie kart: Analiza jego mechanizmu.

Rodzaje i poziomy.

Aby przejść do tematu, chciałbym zacząć wyjaśniać powody, które prowadzą do przeważającej sytuacji w Blackjacku z wykorzystaniem techniki liczenia kart (liczenie kart).

Wiemy, że całkowita liczba kart w talii wynosi pięćdziesiąt dwa, z czego dwadzieścia sumuje się pomiędzy czterema 10, dwanaście "negras9rdquo; (cztery J, cztery Q i cztery K) i cztery asy. Z drugiej strony jest trzydzieści dwie litery o nazwie Biała. Pierwsze dwadzieścia wymienionych kart to te, które faworyzują gracza w Blackjacka, a drugie trzydzieści (dwie) karty (białe) to te, które są niekorzystne dla gracza, a co za tym idzie, faworyzują bank.

Jeśli się nauczymy i będziemy mogli śledzić karty, które wyjdą, będziemy mogli wiedzieć, czy pozostanie w sabocie (but), większa część kart jest korzystna dla gracza (10, "negras9rdquo" i Ases) lub niekorzystna (biała).

Stanie się to możliwe dzięki znajomości i poprawnemu zastosowaniu techniki liczenia, która może być prosta, do zastosowania bez niedogodności.

Są to tak zwane liczby podstawowe lub pośrednie. Ale są też inni przełożeni, którzy są o wiele trudniej się uczyć, a zatem mają zastosowanie.

Jak powiedziałem szybko, każdy rodzaj lub poziom liczenia kart produkuje asymetryczne nierównowagi na korzyść gracza odpowiednio przeszkolonego, po kilku godzinach gry i biorąc pod uwagę, że ma niezbędnego kapitału (bankroll), aby móc przeprowadzić jego wdrożenie.

Wracając do głównego tematu, chcę wyjaśnić, dlaczego odwołuję się do pozytywnych i nieprzychylnych listów. Jeśli jesteśmy w korzystnej sytuacji (która pozostawiła wiele białych liter i dlatego pozostają w Sabot wyższy odsetek liter „negras9rdquo i asy) będą sadzić więcej, możemy zacząć od nowa, będziemy podwoi się w ciągu, porzucić większość (jeśli dozwolone) i zabezpieczymy Asa dealer. Nie oznacza to, że musimy wygrać każdą z rozegranych rąk, ale na pewno w końcu wygrywamy większą liczbę razy, niż przegrywamy.

Należy zauważyć, że gdy odnosimy się do liter "negras9rdquo; Robimy to dla 10, a także dla J, Q i K, ponieważ pojedynczo dodają do dziesięciu punktów.

Z drugiej strony, jeśli jesteśmy w niekorzystnej sytuacji (która pozostawiła wiele listów „negras9rdquo i asy i dlatego pozostały w Sabot większy odsetek białych kart), a następnie będziemy sadzić mniej, pozostawi mniej będziemy dwukrotnie mniej, zrezygnować mniej ( jeśli pozwolą na to) i nie zapewniamy Asa dealer. Nie oznacza to również, że musimy stracić wszystkie rozegrane rozdania, ale przy absolutnej wiedzy o przyczynie, będziemy tracić proporcjonalnie większą liczbę razy, gdy pojawią się takie sytuacje.

Aby dokładniej zdefiniować tę koncepcję, konieczne jest umożliwienie określenia dwóch wyraźnie zróżnicowanych sytuacji lub strategii. Mam na myśli Strategię Zakładów (strategia bukmacherska) i strategii gry (strategia gry). Pierwszy z nich dotyczy kwoty żetonów wartości, które muszę postawić na każde rozdanie Blackjacka. Oczywiście, gdy gracz znajduje się w niekorzystnej sytuacji, najlepszą opcją jest nie postawić zakładu lub postawić minimalny zakład. W korzystnej sytuacji ten sam gracz musi zwiększyć poziom zakładów, który będzie wprost proporcjonalny do potencjalnej przewagi w danym momencie. Tak więc postawimy 1 żeton lub nie (lepiej), jeśli jesteśmy potencjalnie w gorszej sytuacji i 2 żetony lub więcej, jeśli jesteśmy w korzystnej sytuacji.

Aby ustalić, która jest największa ilość żetonów, które powinny zostać obstawione w potencjalnie korzystnej sytuacji, musimy wziąć pod uwagę liczbę talii, z którymi rozgrywana jest gra. W niektórych amerykańskich kasynach w stanie Nevada (Las Vegas, Reno, Lake Tahoe) rozwijane są gry pokładu (pojedyncza talia) i dwie talia (podwójny pokład), podczas gdy w naszym kraju większość oferuje gry o sześciu i ośmiu pokładach (wiele talii).

Poniższa tabela ustanawia rozciąganie zakładu (spread zakładu) niezbędne w szczególności dla każdego rodzaju gry.

ONE BOX: od 1 do 4 jednostek

DWIE POJEDYNKI: od 1 do 8 jednostek

SZEŚĆ ŁODZI: od 1 do 12 jednostek

OSIEM BARAJASÓW: od 1 do 15 jednostek

Jak widzimy, maksymalne zakłady muszą być przynajmniej te wskazane powyżej, tak aby nie tylko zrekompensować pewnego ujemnego salda, które wytwarzają łączne zakłady w niekorzystnych sytuacjach, ale również produkować nierównowagi potrzebne do osiągnięcia, ostateczne, w końcu dominujące.

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii

To się nazywa liczenie kart do techniki zastosowanej w blackjacku, polegającej na obliczeniu odpowiedniego momentu do podniesienia zakładu.

W 1962 roku książka "Beat the dealer" pojawiła się w Stanach Zjednoczonych, napisana przez Edwarda O. Thorpa, matematyka zatrudnionego w IBM. W nim Thorp przedstawił swoje wnioski, uzyskane przez testy milionów rąk na komputerze.

Pierwszą rzeczą, o której Thorp zdecydował, było to, że aby skrócić korzyść domu, trzeba było grać każdą ręką w wyjątkowy sposób, ponieważ każda inna forma dawała korzyści bankowi. Tak narodziła się podstawowa strategia, która w zasadzie różnicuje ręce:

Ciężkie ręce.- Te utworzone przez karty, których suma wynosi 12 lub więcej.

Miękkie ręce.- Te utworzone przez karty, których suma, niezależnie od tego, jaka jest, może zostać obniżona o 10 na obecność asa.

Podwójne ręce.- Ci, których pierwsze dwie litery są takie same.

Tak powstała podstawowa strategia, która choć można zaobserwować niewielkie zmiany zgodnie z zasadami kasyna, w którym jest rozgrywana, zasadniczo polega na wzięciu pod uwagę karty wzrokowej, którą krupier podał, zapytaj, spasuj lub obsadź zgodnie z być kartami gracza.

Poniżej znajduje się zwykła podstawowa strategia, która, jak powiedzieliśmy, powinna zostać zmieniona w zależności od kasyna, w którym jest rozgrywana.

PODSTAWOWA STRATEGIA DOTYCZĄCA TWARDYCH RĄK

 • Z każdą sumą poniżej 9 zawsze będziemy pytać, aż osiągniemy 9, 10, 11 lub więcej.
 • Karta dealera 2, podwójna z 10 lub 11, kolejność z 9 i 12, stanąć z resztą (13, 14 itd.)
 • Karta Krupiera 3, 4, 5 lub 6, podwójna z 9, 10 lub 11, stać z resztą. Wyjątek.- Zamówienie 12 na 3
 • Karta sprzedawcy 7, 8 lub 9, podwójne 10 lub 11, Zamówienie z 9, 12, 13, 14, 15, 16, Zamówienie z resztą
 • Karta dealera 10 lub as, nigdy nie spasuj, kolejność z 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 i 16, stój z resztą

PODSTAWOWA STRATEGIA DLA MIĘKICH RĘK

 • Bez względu na kartę krupiera, zawsze pytaj, że mamy As-2, As-3, As-4, As-5 i As-6.
 • Jeśli mamy As-7, zapytaj przeciwko 9, 10 lub Asowi, zasadzimy się na resztę.

PODSTAWOWA STRATEGIA DLA PODWÓJNYCH RĘK

 • 2-2.- Oddziel, jeśli krupier ma od 2 do 7, poproś o resztę.
 • 3-3.- To samo co 2-2.
 • 4-4.- Oddziel tylko 5 lub 6 krupierów, poproś o resztę
 • 5-5.- Nigdy nie rozdzielaj się, zawsze staraj się, jakby był trudny 10.
 • 6-6.- Oddzielne, jeśli krupier ma od 2 do 6, poproś o resztę.
 • 7-7.- Oddzielne, jeśli krupier ma od 2 do 7, zapytaj przeciwko reszcie.
 • 8-8.- Zawsze osobno. W przypadku blackjacka z zasadami europejskimi, nie rozdzielają się, jeśli krupier ma 10 lub as.
 • 9-9.- Oddzielne, jeśli krupier ma od 2 do 9, sadz przeciw 10 i AS. Wyjątek.- Nie rozdzielaj się na 7.
 • 10-10.- Nigdy nie rozdzielaj.
 • As-As.- Oddzielnie zawsze. W przypadku blackjacka z zasadami europejskimi, nie są one rozdzielone, jeśli krupier ma również asa.

Tylko dlatego, że ta technika nazywa się "brisza", nie oznacza, że ​​przestaje być skuteczna. Gracz może uzyskać znaczną przewagę dzięki swojej aplikacji. Korelacja zakładów (skuteczność zakładów na podstawie konta High-Low) wynosi 97%.

Ideą systemu liczenia kart high-low jest nadanie wartości każdej karcie, dzieląc wszystkie karty na 3 grupy.

Jeśli cała talia zostanie dodana w ten sposób, wynik końcowy będzie wynosił 0. Ta metoda liczenia kart w Blackjacku pozwala graczowi wiedzieć, które karty pozostały (w przybliżeniu) w talii: karty Wysokie lub niskie karty. Kiedy znajdujesz się w środku talii, jeśli wartość liczby mentalnej jest wysoka, oznacza to, że jest więcej 10 liczb i asów w stosunku do liczby niskich kart. Jest to korzystne dla gracza. Jeśli wartość jest niska, na talii znajduje się więcej niskich kart, co zwykle daje krupierowi przewagę.

Kiedy w talii pozostanie 10 i Aces, gracz ma większą szansę na uzyskanie Blackjacka. Na podstawie tej wiedzy możesz podwoić zakład we właściwym czasie. Oznacza to także, że krupier ma większe szanse na rozdanie z kartą, która wynosi więcej niż 21.

System liczenia kart Uston SS

System liczenia kart Uston SS jest nieco bardziej zaawansowany, ale także dokładniejszy, z 99% korelacją zakładów. Pomysł jest taki sam, jak w systemie liczenia kart High-Low, ale 6 wartości jest obsługiwanych zamiast 3.

Trudność tej strategii polega na zapamiętywaniu wartości każdej karty. Sama matematyka jest łatwa; najgorszym problemem matematycznym, z jakim będę musiał się zmierzyć, jest rozwiązanie X + 3. Bądź pewny siebie, jeśli możesz policzyć do 21, możesz wykonać obliczenia.

Inne strategie liczenia kart

Istnieje wiele innych strategii liczenia kart, ale żaden nie oferuje korelacji zakładów lepszej niż system Uston SS, który jest również łatwiejszy do zastosowania niż inne strategie dla profesjonalistów. Jedyną skuteczną technikę, której jeszcze nie omawialiśmy, można dołączyć do systemu liczenia kart w wybranym przez Ciebie Blackjacku: Secondary Counts.

Celem systemu Secondary Count jest dokładne poinformowanie gracza, które karty pozostały w talii, dając pierwszeństwo optymalnym kartom. Wielu graczy tylko utrzymuje konto asów, podczas gdy inni liczą 10 (łącznie z figurami). Liczniki kart w blackjacku muszą zacząć od zastosowania systemu liczenia kart o wysokiej wartości, a gdy będą gotowe, dodaj dodatkową liczbę asów. Kiedy mogą to zrobić prawie automatycznie, mogą albo przejść do systemu liczenia kart Uston SS, albo zacząć odliczać 10. Będą w stanie wprowadzić system Uston SS z Secondary Counts of Aces i 10.

Zakłady Ubezpieczeniowe

Zastosowanie dobrej strategii liczenia kart w Blackjacku zapewni graczowi przewagę przy zakładaniu ubezpieczenia. Wiedząc, ile wysokich kart pozostało w talii, szczególnie ile Aces, powie graczowi dokładnie, jak poradzić sobie z sytuacją ubezpieczeniową.

Jak moglibyśmy sprawdzić, na końcu każdej talii będziemy mieli rachunek bieżący w wysokości +4. Zaletą tych niezrównoważonych systemów jest to, że stosując ustaloną z góry skalę, gracz zapisuje ustanowienie prawdziwego konta, aw konsekwencji musi obliczyć na końcu każdego rozdania talie, które pozostają do grania. Jest to szczególnie przydatne w grze na więcej niż jednej talii, gdzie musisz stale pracować z ułamkami, aby uzyskać rzeczywistą liczbę.

MГєltiples anГЎlisis które zostały poddane tej tГ © cnica, awansowała dużo mГЎs w nim, tak że nawet segГєn liczba powinna zmieniać gameplay ustaloną strategią bГЎsica w pewnych rękach.

W Internecie można uzyskać dostęp do różnych stron na ten temat, które będą rozszerzać i udoskonalać to, co zostało tu ujawnione.

Pojawienie się książki Thorpa oznaczało rewolucję w branży kasynowej w Stanach Zjednoczonych. Kasyna uważały, że w tej technice sposób, w jaki hordy graczy zbliżają się do swoich stołów do blackjacka, aby obrabować ich kasy, i natychmiast zaczęli podejmować środki zaradcze.

Pierwszy polegał na graniu z kilkoma pokładami. Przed książką grano jedną talią rozdawaną ręcznie. Z książki kasyna wprowadzono więcej pokładów, które zostały rozprowadzone od sabota. Jednak, choć jest to trudne dla niektórych praca księgowych, nie było wystarczające, jako sumę algebraiczną określenia konta można vГЎlida z jednym z sześciu i aГєn mГЎs pokładów, więc kasyna wprowadziły cięcia karty , W black jacka rozproszonej z koszulką, jest karta kolor, gdy przychodzi na scenie wyznacza czas, kiedy krupier barajarГЎ prГіxima ręka i iniciarГЎ nowy Sabot, ponownie z wszystkich kart w grze. PosiciГіn gdy karta jest umieszczony, (albo blisko, czy daleko mГЎs mГЎs na koniec sześciu pokładów) determinarГЎ czas trzeba dokonać zmian. Logicznie rzecz biorąc, księgowy musi opuścić konto i być przygotowanym na rozpoczęcie nowego z nowym sabotem do dystrybucji. Im bliżej znajduje się karta cięcia, a tym samym rozdaje się mniej kart, licznik będzie trudniejszy do uzyskania wysokich wyników. Tylko w przypadku, środek ten nie był na tyle w wielu kasynach, gdy podejrzewa się obecność w tabeli księgowego, powiedz krupiera, który stawia nas sąd mГЎs Shuffle w pobliżu, które harГЎ że choć zajmuje mniej na każdej ręce sabot, będzie trudniej uzyskać wysokie liczniki dla liczników.

Paranoja kasyn w tej sprawie prowadzi im nawet wyrzucania graczy, którzy myślą estГЎ liczenie kart, a nawet pojawiły się firmy oferujące swoje usługi do kasyn, specjalizujący się w licznikach detecciГіn, inclusiГіn na pliku, a facilitaciГіn tych plików, aby księgowy mógł zostać zidentyfikowany w recepcji kasyna jako takiego.

Pomimo powyższego, zastosowanie tej tГ © cnica do punktu co skuteczne, aby zarobić pieniądze w kasynach jest niczym fГЎcil. Dlatego wśród wielu graczy, którzy są atraГdos Tego tГ © cnica, hordy przegranych i tylko nielicznych uprzywilejowanych, którym udało się zarejestrować swoje nazwy w historii blackjacka są. Niektóre z nich były Stanford Wong, Lawrence Revere, Roxy Aguilar, Arnold Snyder, Donald Schlesinger, twórcy systemu KOblackjack Olaf Vančura i Ken Fuchs, Kevin Blackwood, Bryce Carlson, legendarny Tommy Hyland, z mГtico Ken Uston i sprzęt studenci z MIT (Massachusetts Institute of Technology), która logrГі zarobić około 5 milionów dГіlares w różnych kasynach w dГ © każdym 0; na którym pelГcula jest filmГі 21: blackjack.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

4 + 5 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map