karty pocker

karty pocker

Ludzkie zainteresowanie przyszłością, tym, co przyszłość będzie oznaczać dla każdego z mieszkańców planety, jest przeszłością, teraźniejszością i przyszłością, wrodzoną psychologią ludzi, czy to w kwestiach praktycznych, magicznych czy fantazyjnych.

Ponieważ rzeczywistość zawsze pojawia się niespodziewanie, człowiek w swojej potrzebie przewidywania, co się wydarzy, kto będzie lub co stanie się w najbliższej lub dalszej przyszłości, opracował szereg systemów, które pozwalają mu odgadnąć z mniejszym lub większym powodzeniem tendencje tej niezbadanej przyszłości.

Każda forma jasnowidzenia ma wartość zapobiegania niespodziankom, przyszłym nieszczęściom, a nawet spokojowi lub zadowoleniu, które może nastąpić w przyszłości. Istnieje wiele sposobów na odgadywanie i analizowanie przyszłości we wszystkich jej aspektach.

Od najdawniejszych czasów do chwili obecnej opracowano szereg technik, za każdym razem bardziej udoskonalonych, które pozwalają nam wejść w skomplikowany świat okultyzmu i wyprowadzić go na światło, czy to poprzez astrologię, numerologię, chiromancję. , jasnowidzenie, tarot lub kartomancja, między innymi. Dla wielu badaczy kartomanii, z wyjątkiem projektów mniej lub bardziej nowoczesnych, a czasem ekstrawaganckich, rysunki, które pojawiają się zarówno w talii tradycyjnych listów jak Tarot, mają wspólne źródło: mądrość egipskich bogów.

Pochodzenie kart pokerowych sięga początków XV wieku. W talii pokera powstały cztery kluby lub różne grupy. Każdy z nich składa się z 13 kart, z których wyróżnia się król lub K, królowa lub Q, a także jack lub lokaj, którego identyfikacja przypada na J. Wspólna lektura asów i głównych bohaterów, o których już wspomniano: K, Q, J, jest formą przyjętą przez dużą liczbę ekspertów w tej dziedzinie.

Do gry w pokera używamy talii 52 karty podzielone na cztery kolory: pik, trefl, kier i brylant.

Zwykle towarzyszą temu dwaj jokery, chociaż ich użycie będzie zależało od różnorodności pokera, w którym gramy.

Narodziny angielskiej talii pokera

W XV i XVI wieku gry karciane cieszyły się dużą popularnością we Francji, a mistrzowie z Rouen (stolicy Górnej Normandii) eksportowali swoje projekty w całej Europie, głównie do Anglii i Holandii.

Później, w XVII wieku, wojny, które Anglia utrzymywała przeciwko Francji i Hiszpanii, doprowadziły państwową pulę do granic; W tym kontekście król Carlos I zabronił importowania wszystkich rodzajów zagranicznych kart, aby faworyzować krajowy przemysł, a w wyniku tego środka, pokerowe postaci, które znamy dziś, wyszły na jaw.

Jeśli chodzi o jego konstrukcję, angielska talia jest znacznie bardziej abstrakcyjna i pozbawiona ornamentów, jeśli porównamy ją z francuskim odpowiednikiem, wynika to nie tyle z mniejszego talentu angielskich rysowników (jak to często się mówi), ale raczej z praktycznej potrzeby i surowość w czasach wojny i recesji.

Ostatecznie ekspansja brytyjskiego imperium na całej planecie zmieniła angielską talię w standardowy model kart obecnej gry pokerowej.

Pałki pokerowej talii

Istnieją różne teorie na temat pochodzenia garniturów w talii pokera. Niektórzy twierdzą, że jego pochodzenie jest niemieckie, inni wierzą jednak w wpływ hiszpańskiej talii, w której puchary powstałyby w sercach, treflach w klubach, pikach w pikach i złotym w diamentach.

Powszechny prąd utrzymuje, że francuscy artyści piętnastego i szesnastego wieku zmienili symbole tarota: monety, kubki, miecze i magiczne różdżki, aby przekształcić je w diamenty, serca, łopaty i pałki; te reprezentowałyby odpowiednio bogactwo, duchowość, wojnę i rolnictwo.

Pokład podzielony jest na cztery pałki, dwie czerwone i dwie czarne, a mianowicie:

  • Pik
  • Kluby
  • Serca
  • Diamenty

Każdy z nich składa się z 13 kart, 9 ponumerowanych od 2 do 10 i czterech figurek Jack (J) Królowa (Q) Król (K) i As (A).

Jego kolejność od najniższej do najwyższej wartości jest następująca: A, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, J, Q, K, A (as, który policzyliśmy dwukrotnie, ponieważ jego wartość może być równe 1 lub także najwyższą skalą).

Czy wiesz, że twój przeciwnik miał Króla Diamentów? Jak? Ponieważ to ten z złamanym rogiem. The Seven of Palos jest literą, która ma wystrzępiony kąt. Listy też nie były dobrze przemieszane, ponieważ zostały zmiękczone przez tak wiele lat użytkowania.

Dlaczego, kiedy talia kart w jednej z dwóch rzeczy wymagała posiadania gry w pokera (dla tych, którzy nie wiedzą, co to jest, byłby to zestaw chipów i tak, ten żart był również używany w sekcja żetonów do pokera), czy chcesz użyć tanich kawałków papieru, które są zużyte szybko? Dzisiaj plastikowe litery to najlepszy sposób na grę. Zanim zaczniesz oskarżać nas o szaleństwo, przeczytaj nasze recenzje kart pokerowych - zrozumiesz, dlaczego chcesz spędzić więcej niż dolara w talii kart.

Wyłączny dostęp do 666,800 Premium zasoby

Jak mogę znaleźć te pliki?

Uważaj na zasoby Selection i Premium, aby w pełni wykorzystać swoje możliwości subskrypcja!

Szukaj i odznaki, w w lewym górnym rogu w twoim wyniki wyszukiwania.

Um baralho tem 52 liter. Te karty są podzielone na cztery karty, z których każda zawiera 13 kart.

Os na całym świecie ma taką samą wartość, ou seja nenhum naipe e superior ao outro.

Bez pokera lub Ás é a carta mais alta e o 2 (duque) a mais baixa. Nie można go używać jako karty baixa, aby utworzyć sekwens A2345.

O poker possui różne rodzaje jogos, bardziej niezależne od których możesz grać w classificação das mãos pozostaje mesma. São várias categories e ganha quem tiver a melhor mão.

Segue, abaixo, przez ordem descrescente of important, kategorie mãos:

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

7 + 2 =

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map