0 jest równe

0 jest równe

Tak, i mówimy ci dlaczego

Aurora Ferrer // @ auroraferrer - 17.09.2012

Tak, można to wyraźnie zauważyć w następujący sposób: równomierną liczbę przedmiotów można równomiernie rozdzielić między dwoje dzieci, aby każdy z nich otrzymał taką samą kwotę.

Liczba 10 jest nawet taka, że ​​dziesięć cukierków można podzielić równomiernie między dwoje dzieci. Liczba 11 jest dziwna, ponieważ 11 niepodzielnych cukierków można rozdzielić tylko w jeden sposób.

W jaki sposób zero cukierki dystrybuowane między dwoje dzieci? Nie jest tak, że jest bardzo hojny, ale może być: nie ma już cukierków. Dlatego zero jest liczbą parzystą.

Matematyka: 101 podstawowych pytań. Albrecht Beutelspacher. Editorial Alliance.

Program informujący, czy liczba jest parzysta czy nieparzysta [Rozwiązany / Zamknięty]

pomóżcie proszę! Muszę zrobić program, który mówi, czy liczba jest parzysta czy nieparzysta? ale jeśli używasz mod w Visual Basic

  • Program informujący, czy liczba jest parzysta czy nieparzysta
  • Nieparzyste i parzyste liczby, takie jak znajomość dziwnego lub parzystego numeru 51
  • W języku c, jak umieścić, jeśli liczba jest parzysta lub nieparzysta
  • Pobierz darmowy program do śledzenia telefonu komórkowego (rozwiązany)
  • Program C ++ 10 liczb głównych i pomocniczych (rozwiązany)
  • Znajdź osobę według numeru telefonu komórkowego (rozwiązany)
  • Program w języku c ++, suma pięciu liczb (rozwiązany)
  • Program do lokalizacji telefonów komórkowych (rozwiązany)

"Liczba to Par

"Liczba jest Nieparzysta

Jak mogę uczynić mój program wizualnym podstawowym odczytać zawartość dwóch pól tekstowych, pokazać wynik w liście?

W ćwiczeniu w Visual Basic 6.0 prosi mnie o wpisanie numeru w polu tekstowym (tekst1) i literę w innym polu tekstowym (tekst2),

Poszukaj mnie na wczytanej liście (ListBox) słów, które zawierają tę literę!

lista się wyświetli "39 część; słowa z literą "a9quot;

Np .: Ricardo, Micaela i Verónica (WYBRANE)

XFAVOR POMÓŻ MI, PONIEWAŻ PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WIEKU W KILKA DNI I CHCĘ PRAGNĄĆ.

Mam nadzieję, że pomożesz! ponieważ zawsze znajduję doskonałe rozwiązania wykonane przez ciebie!

Czy zero jest liczbą nieparzystą czy parzystą?

Udostępnij tę aktualizację

Są to linki do stron zewnętrznych i zostaną otwarte w nowym oknie

Skopiuj link

Są to linki do stron zewnętrznych i zostaną otwarte w nowym oknie

Aby poradzić sobie z niedoborem paliwa po przejściu burzy piaskowej, burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg, zarządził racjonowanie w oparciu o liczbę tablic rejestracyjnych kierowców.

"Kierowcy w Nowym Jorku, którzy mają tablice rejestracyjne kończące się nieparzystą liczbą lub literą lub inną postacią, mogą pobierać benzynę lub olej napędowy tylko w dni nieparzyste" - wyjaśnił.

"Ci, którzy mają płytki, które kończą się parzystą liczbą lub zero, będą mogli kupować benzynę lub olej napędowy tylko w dni parzyste."

Użycie wyrażenia "liczba parzysta lub zero" oznacza, że ​​zero nie jest równe. Z drugiej strony burmistrz zgrupował zero razem z liczbami parzystymi, więc z pewnością nie sądzi, że to dziwne.

Co to jest zero? Para, dziwne czy żadne?

Dla matematyków odpowiedź jest prosta: zero jest liczbą parzystą. Ale reszta ludzi nie jest do końca pewna.

Według Jamesa Grime, projekt Matematyka Millennium na Uniwersytecie w Cambridge w Wielkiej Brytanii, czas reakcji eksperymenty w późnych latach 90-tych wykazały one, że ludzie są o 10% wolniej przy podejmowaniu decyzji, czy zerowy jest parzysty, czy nieparzysty niż robi to z dowolnym innym numerem.

Dzieci mają szczególne trudności z wyborem jednej lub drugiej alternatywy.

"Badanie przeprowadzone wśród dzieci w wieku szkolnym w latach 90. wykazało, że około 50% uważało, że zero było równe, 20% uważało je za dziwne, a pozostałe 30% stwierdziło, że nie było to ani jedno, ani drugie. albo, że po prostu nie wiedzieli, "wyjaśnia Grime.

"Wydaje się, że możemy sporządzić listę liczb psychicznie w szeregu parzystych liczb, takich jak dwa, cztery, sześć, osiem lub liczby o potędze dwóch, które obejmowałyby dwa, cztery, sześć, osiem lub dwa, cztery, osiem, 16 Zera nie ma na tej liście, więc zajmuje nam to więcej czasu. "

Dlaczego, matematycznie, jest zero, parzysta liczba? Ponieważ każda liczba, która może być podzielona przez dwie, aby utworzyć kolejną liczbę całkowitą, jest parzysta. Zera przechodzi ten test, ponieważ jeśli podzielimy połowę zerową, wynikiem jest zero.

Zero ma również liczby nieparzyste po każdej stronie (minus jeden i jeden), więc jest to kolejny test, który kwalifikuje go jako parzystą liczbę.

W rzeczywistości istnieje teoria, że ​​zero jest najbardziej parzystą liczbą spośród wszystkich, że "nawet będąc podwojonym" można podzielić przez dwa, a następnie ponownie podzielić przez dwa. Zero można podzielić na dwie zawsze, a wynik zawsze będzie liczbą całkowitą: zero.

Ale nie tylko społeczeństwo miało trudności z rozpoznaniem zera jako liczby parzystej. Podczas ciężkiego okresu zanieczyszczenia w Paryżu, w 1977 roku, korzystanie z samochodu było ograniczone, więc kierowcy z tablicami rejestracyjnymi, które kończyły się parzystymi lub nieparzystymi numerami, krążyły w alternatywne dni.

"Policja nie wiedziała, kiedy zatrzymać pojazdy z bezkońcowymi tablicami rejestracyjnymi, co pozwoliło im przejść, ponieważ nie wiedziałem, czy są równe czy nieparzyste", mówi Grime.

Matematykom zajęło to trochę czasu, aby uzgodnić tę kwestię.

Na początek zero nie jest rozpoznawane jako liczba bezwzględna. Babilończycy i Grecy używali go odróżnić małych i dużych ilościach, na przykład, 26 i 206. Wcześniej ludzie mogli tylko powiedzieć, czy liczba była większa niż druga od kontekstu, w którym została użyta.

W trzynastym wieku włoski matematyk Fibonacci jako pierwszy popularyzował cyfry arabskie, których używamy dzisiaj. Uznano je od 1 do 9 za liczby, ale za zero jako "znak".

Dyskusja w tamtym czasie sugerowała, że ​​jeśli zero było niczym, to czy była to nawet liczba i czy mogłaby ona mieć właściwości bycia zerem, jak równość lub nieparzystość?

"Dopiero w 1600 roku zero zostało zaakceptowane jako liczba parzysta, po dużym oporze i debacie", wyjaśnia Grime.

Przez ponad tysiąc lat matematycy mieli trudności z liczbą zero, a ci, którzy nie są matematykami, nadal mają niepewność, jak to sklasyfikować.

Tak więc Bloomberg miał absolutną rację, tłumacząc nowojorczykom - całkiem dokładnie - że zgrupował zero wraz z (innymi) liczbami parzystymi.

Pierre Romagnoli

Wydaje się oczywiste dla każdego, kto ma nowoczesny podstawowy trening matematyczny, że 0 jest liczbą parzystą. Pewne jest, że poza zakresem akademickim, z dnia na dzień powstają wątpliwości, a co gorsza, w świecie matematycznych nauk, które wielu deklaruje niezdolność do decydowania.

Matematykowi trudno jest zrozumieć, w jaki sposób ktoś może mieć tę wątpliwość w wielu przypadkach tyle samo lub więcej niż zamieszanie, które ma ta osoba z parytetem zerowym. Powód jest bardzo prosty: formalna definicja liczby parzystej jest bardzo oczywista i bezpośrednia. Cała liczba jest nawet wielokrotnością 2, to znaczy może być zapisana dwa razy jako inna liczba całkowita. Ponieważ 2 * 0 = 0 + 0 = 0, wówczas 0 jest równe 2 = 1 + 1,4 = 2 + 2,6 = 3 + 3,8 = 4 + 4, - i takie samo jak -2 = -1 + (- 1), - 4 = -2 + (- 2), - 6 = -3 + (- 3), - 8 = -4 + (- 4) - |

Prawda jest taka, że ​​pomimo tej prostej definicji i łatwej weryfikacji, zamieszanie istnieje i jest realne. W 1977 r. W Paryżu w czasie kryzysu związanego z zanieczyszczeniem smogiem zdecydowano o zastosowaniu ograniczeń w pojazdach, pozwalających na przepływanie na przemian do tych pojazdów, które miały ostatnią parzystą lub nieparzystą cyfrę. Stało się tak, że policja nie wiedziała, co zrobić z tymi pojazdami, których tablica kończyła się na 0 i unikała ich kontrolowania. Kolejny przykład, który wprowadza zamieszanie widzimy w grach losowych, w ruletce kasyna nie jest wypłacana w wartości par, jeśli wychodzi 0 (lub podwójne 0).

Przez ponad 10 lat jako nauczyciel Letniej Szkoły Matematyki dla wybitnych młodych ludzi, nigdy nie doszedłem do porozumienia między nimi o tym, czy 0 jest liczbą parzystą czy nie. W kilku działań capacitaciГіn nauczyciele w ГЎrea z estadГstica minęło mnie, prosząc ich, aby policzyć nГєmeros parzystych i nieparzystych w wykazie danych nauczyciele dały mi ułamki przypisując ВЅ na równi i ВЅ do nieparzystej os Wygląd 0.

Jeśli powrócimy do początków matematyki dla Babilończyków i Greków, 0 ma sens tylko w przypadku innych cyfr, to jest na przykład od 12 do 102. A Fibonacci przypisuje się wprowadzenie arabskiego systemu numeracji na zachodzie. Dla niego cyfry od 1 do 9 były liczbami, ale 0 było "godłem". Dopiero w 1600 r. Osiągnięto konsensus w społeczności matematycznej o parytecie 0.

Prawda jest taka, że ​​nawet dzisiaj ta pozostaje niejasny, ponieważ może być postrzegana występuje po © s Sandy SuperStorm kiedy burmistrz Nowego Jorku, Michael Bloomberg nałożone racjonowania paliwa, w którym określono, że:

- Wszystkie pojazdy, których patenty kończą się liczbą parzystą lub liczbą 0, mogą kupować benzynę lub olej napędowy tylko w dniach oznaczonych numerami parami |

Przy składaniu zdania "liczba parzysta lub liczba zero", według burmistrza, zero nie jest równe. Ale kiedy kładzie się go na parzyste liczby i czyni rozróżnienie, jest również jasne, że burmistrz uważa, że ​​zero nie jest dziwne. Temat, który daje na długo.

Co to jest 0 stycznia i dlaczego jest ważne dla astronomii?

Udostępnij tę aktualizację

Są to linki do stron zewnętrznych i zostaną otwarte w nowym oknie

Skopiuj link

Są to linki do stron zewnętrznych i zostaną otwarte w nowym oknie

1 stycznia to pierwszy dzień w roku dla wszystkich. Z wyjątkiem, jeśli jesteś astronomem.

Brak liczby 0 w kalendarzu jest źródłem nieporozumień, ponieważ zdecydowano, że zacznie się liczyć lata rozpoczynające się od 1, a nie 0.

W następnym roku na poziomie -1 a.C. To było 1 AD nie minęło go 0. Wywołało to na przykład debaty o tym, czy rok 2000 był pierwszym w XXI wieku, czy ostatnim z 20, tak jak jest w rzeczywistości.

"Pierwszego dnia 2018 roku nazwiemy to 1 stycznia, ale technicznie cały dzień jeszcze nie upłynął w tym roku "Jorge Núñez de Murga, profesor na wydziale astronomii i meteorologii na Uniwersytecie w Barcelonie i dyrektor Obserwatorium Fabra, opowiada BBC Mundo.

Brak roku 0 i dni 0 jest wyjaśniony, ponieważ "podajemy dni w liczbach porządkowych, mówimy o pierwszym dniu roku, o drugim."

Dlatego też nie ma dnia 0 przed 1 z tego samego powodu, dla którego na uporządkowanej liście nie ma poprzedniej pozycji względem pierwszej.

W chwili, gdy trzeba wykonać obliczenia czasu - posługując się liczbami kardynalnymi - powstała potrzeba wyznaczenia dnia 0.

Z tego powodu astronomia zdecydowała się wykorzystać ostatni dzień roku jako zasób. "To bardzo proste" - mówi Núñez. 0 stycznia to 31 grudnia poprzedniego roku"

Zasób do obliczeń astronomicznych

Jak wyjaśnił Núñez, 1 stycznia 2018 r. O 12 w południe minie 0,5 dnia 2018 r., A dzień 1 z 2018 r. Zostanie ukończony o północy, kiedy w naszym kalendarzu stanie się 2 stycznia.

Upadek pomiędzy nazwą, którą kalendarz podaje dniom, a czasem, w którym faktycznie występują, powoduje problem w obliczeniach astronomicznych.

"To jest bardzo przydatne do obliczeń w którym musisz używać ułamków roku lub miesiąca. W rzeczywistości książki efemerydalne publikują dane o położeniu gwiazd i planet z dnia 0 stycznia, a tabele astronomiczne zaczynają się tego samego dnia ", wyjaśnia Núñez.

Dyrektor Obserwatorium Fabra jest jasny: "Jeśli miesiące były od dnia 0 do 30, nie byłoby tego problemu ".

Mimo to uznaje, że 0 stycznia to "po prostu zasób wykorzystywany do obliczeń astronomicznych" i że podczas publikowania danych dostosowują się do regularnego kalendarza.

W dniu 0 stycznia nadal będą pojawiać się w technicznych książkach astronomii, chociaż "teraz, z komputerami, nie jest tak ważna" - mówi.

Jednak Núñez mówi: "istnieje koncepcja z dnia 0 stycznia. Następny 31 grudnia będzie 0 stycznia 2018"

Teraz możesz otrzymywać powiadomienia od BBC World. Pobierz nową wersję naszej aplikacji i aktywuj je, aby nie przegapić naszych najlepszych treści.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

− 3 = 6

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map